Hírek
2012. Április 15. 07:09, vasárnap |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Újra megoperálták a spanyol királyt

Megoperálták János Károly spanyol királyt – a 74 éves uralkodónak csípőprotézist ültettek be – közölte szombaton a királyi udvar.
A műtétre egy baleseti sérülés miatt volt szükség, amelyet az okozott, hogy botswanai magánlátogatása alatt a király elesett.
Az elmúlt két évben ez volt a negyedik operációja János Károlynak. 2010 májusában jóindulatú daganatot távolítottak el a tüdejéből, tavaly júniusban mesterséges térdízületet építettek be neki, szeptemberben pedig Achilles-ínjának szakadása miatt kellett megműteni.
Novemberben a spanyol uralkodó napszemüvegben jelent meg egy ceremónián, hogy eltakarja a szeme körüli véraláfutást, amelyet a Zarzuela-palota szóvivője szerint egy ajtógomb okozott.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 07. 08:46, vasárnap | Külföld
Az ukrán elnök Kijevet javasolta az ukrán-orosz csúcstalálkozó helyszínének
Visszautasította Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyin orosz államfő felvetését, hogy Moszkvában tárgyaljon vele a háború lezárásáról, ehelyett azt javasolta, hogy ő látogasson el Kijevbe.
2025. Szeptember 06. 09:12, szombat | Külföld
Hadügyminisztérium néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, a Pentagon
Hadügyminisztérium (Department of War) néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, népszerű nevén Pentagon – a névváltásról pénteken írt alá rendeletet Donald Trump elnök.
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába