Hírek
2025. Március 18. 07:44, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Keddtől mindenütt feloldja a tűzgyújtási tilalmat a Nébih

Keddtől Magyarországon sehol nem marad érvényben a tűzgyújtási tilalom - olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján hétfőn közzétett tájékoztatóban.
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságával egyeztetett intézkedést a biomasszát átnedvesítő csapadékos időjárással indokolták, emiatt ugyanis nem fenyeget tűzveszély Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegyében sem. Jelenleg már csak ezeken a területeken érvényes a tilalom, a körültekintés ugyanakkor továbbra is indokolt mindenütt - írták.
Hangsúlyozták, hogy a a tűzgyújtásra vonatkozó előírásokat továbbra is be kell tartani, erdőkben csak kijelölt és kiépített tűzrakó helyen, szélcsendes időben lehet tüzet rakni úgy, hogy a környezetet ne veszélyeztesse. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, távozás után gondosan el kell oltani. Pillanatnyi odafigyeléssel akár többhetes tűzoltás és évtizedes helyreállítás előzhető meg - tették hozzá.
A tűzgyújtási szabályokról a www.erdotuz.hu honlap tájékoztat részletesen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.
2025. Június 04. 07:03, szerda | Belföld
Kapu Tibor várhatóan június 10-én indul a Nemzetközi Űrállomásra
2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld
Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban
Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.