Városlista
2026. augusztus 6, csütörtök - Berta

Hírek

2013. Április 02. 15:20, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Képviselői költségtérítések - Apáti István (Jobbik): "nincs rejtegetnivalóm"

Képviselői költségtérítések - Apáti István (Jobbik):

A jobbikos Apáti István szerint nincsen rejtegetni- vagy takargatnivalója annak kapcsán, hogy a Blikk szerint ő vette fel a második legnagyobb összeget képviselői költségtérítésként. A képviselő arra szólította fel a Fidesz és az MSZP országgyűlési képviselőit, hogy hozzá hasonlóan adjanak számot képviselői javadalmazásukról és az általuk költségtérítés címén felvett összegekről.

A Blikk múlt heti felmérése szerint az ellenzéki politikus a parlament 2010 májusi megalakulása óta a második legnagyobb összeget vette fel képviselői költségtérítésként: a jobbikos honatya összesen több mint bruttó 26,7 millió forintot kapott lakhatási támogatás és választókerületi pótlék címén.
A napilap cikkére reagálva Apáti István keddi, Nyíregyházán tartott sajtótájékoztatóján elmondta: nincsen rejtegetni-, vagy takargatnivalója a felvett költségtérítés kapcsán, mivel minden adófizetőnek joga van tudni, hogy a választott képviselői milyen jogcímen és mennyi pénzt kapnak. Az ellenzéki politikus szerint ugyanakkor komoly félreértéseket kell eloszlatni ezzel kapcsolatban, mivel sok tévedésre adott okot a Blikk által készített felmérés.
A feltüntetett összeg 2010-től értendő és bruttó, tehát adóköteles juttatás - hangsúlyozta Apáti István. A jobbikos képviselő ugyanakkor elismerte, hogy ez az összeg adózás után is "valóban nagyon magas". Mint elmondta, a költségtérítését az önkormányzati és területfejlesztési bizottság alelnöki tisztsége után járó juttatás és a Budapest-Mátészalka távolság miatt járó választókerületi pótlék emelte ilyen mértékűre.
A képviselői költségtérítések megállapításának és elszámolásának törvényben rögzített szabályai vannak, ennek megfelelően a "tételes elszámolási rendszerben minden forinttal el tudtam számolni a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak" - mondta Apáti István.
Hozzátette: a teljes javadalmazásból eredő megtakarítások a nyilvános képviselői vagyonnyilatkozatban találhatók meg.
A jobbikos képviselő sajtótájékoztatóján felszólította a Fidesz és MSZP képviselőit, hogy ők is részletesen számoljanak el eddig felvett javadalmazásaikkal.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld

Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás

A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.

2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld

Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet

Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.

2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány

A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.

2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld

Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél

Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.