Hírek
2019. Május 22. 15:05, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Készülő terrorcselekményt akadályoztak meg Oroszországban
Két, merényletre készülő terroristát likvidáltak az orosz hatóságok a Vlagyimir megyei Kolcsuginban - jelentette be szerdán az orosz Nemzeti Terrorellenes Bizottság (NAK).
A kommüniké szerint a két fegyveres ellenállást tanúsított a szerdára virradóra megkísérelt őrizetbe vételkor, ezért tűzharcban végeztek velük. A NAK közölte, hogy a két férfi egy - meg nem nevezett - terrorszervezet híve volt, és külföldről érkező utasítások alapján egy népes helyen készült terrorcselekményt elkövetni.
A lövöldözés helyszínén, egy Kolcsugin peremén található magánházban a hatóságok lőfegyvert, lőszert, egy működőképes, házi készítésű pokolgépet és szélsőséges vallási irodalmat foglaltak le. A rendvédelmi erők nem szenvedtek el veszteségeket, sebesültjeik nem voltak. A műveletet megelőzően a környező házak lakóit evakuálták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld
NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb
Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére
2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld
Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát
Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -
2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.

