Hírek
2019. Október 03. 07:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kezdődik a rókák veszettség elleni vakcinázása
Ismét oltják a rókákat veszettség ellen, a vakcinákat október 5-től repülőgépről szórják az érintett területekre, de ez a lakott, sűrűn beépített területeket nem fogja érinteni
- mondta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) országos állatvédelmi főfelügyelője szerdán az M1 csatornán. Pallós László hozzátette: a vakcinázás miatt ebzárlat és legeltetési tilalom lép életbe.
Az oltóanyagok csalétekbe kerülnek, amelyekből a szakemberek körülbelül húszat szórnak ki négyzetméterenként. Az érintett települések listája a Nébih honlapján megtekinthető - ismertette.
A rókák veszettség elleni immunizálási programja 1992 óta működik Magyarországon. A kezdeményezésnek köszönhetően a veszettség teljesen visszaszorult: 2017 óta egy állatban sem találtak veszettséget. Ahhoz, hogy a helyzet ne változzon - prevenciós jelleggel - a déli, a keleti és az észak-keleti határterületeket kiemelten vakcinázzák a szakemberek - mondta Pallós László.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

