Hírek
2021. Október 14. 07:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Kezdődnek az őszi érettségik

Október 15-én, pénteken a nemzetiségi nyelv és irodalom írásbelikkel kezdődik a 2021/2022-es tanév őszi vizsgaidőszaka - közölte az Oktatási Hivatal szerdán az MTI-vel.
A vizsgákat az erre kijelölt középiskolák és a kormányhivatalok szervezik meg. Idén ősszel 193 intézményben 17 399-en érettségiznek, a lebonyolításban 242 érettségi vizsgabizottság működik közre - írta a hivatal.
Közölték azt is, hogy az írásbeli vizsgákat október 15. és október 28., az emelt szintű szóbeliket november 11. és 15., a középszintű szóbeliket pedig november 22. és 26. között tartják.
Az őszi érettségi vizsgaidőszakban rendes, szintemelő, kiegészítő, ismétlő, pótló és javító, valamint előrehozott vizsgára is lehetett jelentkezni - tették hozzá.
Azoknak, akik tavasszal a koronavírusjárvány miatt nem tudtak eleget tenni vizsgakötelezettségüknek, az érettségi pótlása ingyenes - hívták fel a figyelmet.
Az előrehozott (42,1 százalék) és a szintemelő (25,9 százalék) vizsgák aránya a legnagyobb, ezeket követik a javító (14,2 százalék), az ismétlő (7,6 százalék), a rendes (6,8 százalék) és a kiegészítő (3,1 százalék), valamint a pótló vizsgák (0,3 százalék) - írták.
Az érettségizők várhatóan több mint 19 300 vizsgát tesznek: mintegy 8 700-at emelt, 10 600-at pedig középszinten.
A jelentkezők választása alapján ebben a vizsgaidőszakban - az idegen nyelven teljesíthető vizsgatárgyakat (például történelem, matematika) külön számolva - középszintű érettségit 94, emelt szintűt pedig 62 tantárgyból tesznek - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges
2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld
4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.