Hírek
2017. December 10. 12:05, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Kicsi az esély új szavazásra a Brexitről

A nehézkesen haladó tárgyalások ellenére kicsi az esély arra, hogy új szavazást tartsanak az Egyesült Királyságban az uniós kiválásról
- mondta Gálik Zoltán, a Corvinus Egyetem docense az M1 aktuális csatornán vasárnap azzal kapcsolatban, hogy pénteken előzetes megállapodás született a kiválás legfontosabb feltételeiről.
Gálik Zoltán felidézte, hogy felmerült egy másik szavazás ötlete, eszerint arról kellene megkérdezni a briteket, jó-e az Európai Unióval kötött megállapodás. A szakértő hangsúlyozta, ha egy ilyen népszavazáson nemmel voksolna a többség, akkor nem lenne megállapodás, és a legkeményebb kritériumok mellett "esnének ki".
A EU azt várta, hogy Nagy-Britanniának a Brexit minden kérdésében legyen álláspontja, de ez nagyon lassan alakult ki - fogalmazott Gálik Zoltán, aki szerint most új helyzet van, a kereskedelmi szerződésről szóló tárgyalási rész következik.
A docens rámutatott, hogy konkrét és kimunkált menetrend szükséges. Ha nem így lesz, akkor nagyon elhúzódnának a megbeszélések, amit megsínylene az Egyesült Királyság és az Európai Unió gazdasága is - hangsúlyozta a szakértő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.