Hírek
2022. Szeptember 02. 16:00, péntek |
Belföld
Forrás: Honvedelem.hu
Kiemelt, nagy intenzitású gyakorlatot tart a Magyar Honvédség - Videóval

Az elhúzódó háború, valamint a folyamatos migrációs nyomás okozta állandósult biztonsági kockázat szükségessé tette a Magyar Honvédség „mobilizációját”: Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter utasítást adott a Magyar Honvédség parancsnokának, tegyen meg mindent annak érdekében, hogy a honvédség harc- és reagálóképességét növelje. Az utasításnak megfelelően elkezdődött egy kiemelt és nagyobb intenzitású gyakorlatozás és felkészítés, amelynek keretében a honvédség harc- és reagálóképességének növelése érdekében szervezték meg és hajtották végre a Magyar Honvédség összhaderőnemi, különleges műveleti gyakorlatát. A kiképzőfoglalkozás sajtónapján Magyarország honvédelmi minisztere és a Magyar Honvédség parancsnoka is jelen volt - írja a Honvédelem.hu.
Fotó: Honvédelem.hu,Kertész László
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.