Városlista
2026. április 19, vasárnap - Emma

Hírek

2014. Augusztus 28. 06:00, csütörtök | Belföld

Kikérhető-e egy szolgáltató által rögzített telefonbeszélgetés?

Kikérhető-e egy szolgáltató által rögzített telefonbeszélgetés?

Jogosult vagyok-e egy céggel folyatott telefonbeszélgetés kikérésére? Erre keresi a válasz az onlinejogsebesz.hu szakértőinél egy olvasónk. Ne feledje, joga van kérdezni!

Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!

Jogosult vagyok-e egy céggel folyatott telefonbeszélgetés kikérésére? Folyamatosan telefonon keresnek meg és közlik, hogy a beszélgetés rögzítésre kerül. Kaphatok-e ebből egy másolatot vagy jegyzőkönyvet? Milyen módon tudom ezt megtenni?
Az eddigi és mostani segítségüket megköszönve:

2014. 06. 23.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A 1997. évi CLV. törvény 17/B. § (3) bekezdése – 2012. július 29-től – előírja, hogy a telefonos ügyfélszolgálatra beérkező hívásokat, ezen felül az ügyfélszolgálat és a fogyasztó közötti telefonos beszélgetést is rögzíteni kell, egyedi azonosítószámmal kell ellátni, és öt évig meg kell őrizni. A törvény azt is előírja, hogy a beszélgetés kezdetekor a következő tájékoztatást kell megadni: az ügyintézésről hangfelvétel készül, a felvételt 5 évig megőrzik, a hangfelvételt díjmentesen az ügyfél rendelkezésére bocsátja a szolgáltató, az ügyintézés egyedi azonosító kódja. Ebből következően kérheti a beszélgetés kiadását, ha ezt nem kapja meg, a fogyasztóvédelmi hatósághoz fordulhat jogorvoslatért.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Nádas Gábor ügyvéd
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!

Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.

2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld

Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció

2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld

Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel

Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.

2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld

A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték