Hírek
2018. Április 24. 15:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kikódolt telefonnal követett el csalást két elítélt a miskolci börtönből
Két börtönbüntetését töltő férfi ellen emelt vádat információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás és információs rendszer vagy adat megsértésének bűntette miatt a Miskolci Járási és Nyomozó Ügyészség
- tájékoztatta a vádhatóság kedden az MTI-t. A csalás miatt börtönben lévő két férfi egyike egy ismeretlen elítélttel kikódoltatta a büntetés-végrehajtási intézet által biztosított kapcsolattartó mobiltelefont, amellyel így bármely szolgáltató SIM-kártyája használható volt és bármilyen számot hívni lehetett.
Az elítéltek kétszer hívtak fel ismeretleneket, és magukat egy tévétársaság ügyintézőjének vagy internetes játékszervezőnek kiadva, pénznyeremény ígéretével megszerezték a sértettek bankkártyájának adatait. Ennek felhasználásával egyikük hozzátartozója - aki nem tudta, hogy az adatok bűncselekményből származnak - mobiltelefon-feltöltéseket végzett az interneten keresztül, és így mintegy 110 ezer forint kárt okoztak.
A jogerős büntetésüket töltő, többszörös visszaeső vádlottakra az ügyészség börtönbüntetés kiszabását indítványozza.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.
2026. Július 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: a Tisza-kormány átfogó adóügyi módosító csomagot nyújtott be a parlamentnek
2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

