Hírek
2025. Február 02. 08:31, vasárnap |
Külföld
Forrás: MTI
Kína elutasítja az Egyesült Államok újonnan bevezetett vámintézkedéseit és ellenlépéseket ígér

Kína határozottan elutasítja az Egyesült Államok döntését, miszerint további 10 százalékos vámot vet ki a Kínából importált árukra, és megfelelő ellenintézkedéseket fog tenni - közölte a kínai kereskedelmi minisztérium.
"Donald Trump amerikai elnök egyoldalú lépése súlyosan sérti a nemzetközi kereskedelmi szabályokat; ez a lépés nemcsak a saját problémáját nem oldja meg, hanem megzavarja a két ország közötti normális gazdasági és kereskedelmi együttműködést is" - idézték a minisztérium szóvivőjét a közleményben.
Hozzátették, hogy
az Egyesült Államok "téves intézkedésére" válaszul Kína panaszt fog benyújtani a Kereskedelmi Világszervezetnél (WTO), és "megfelelő ellenintézkedéseket fog tenni jogai és érdekei határozott védelme érdekében".
A minisztérium közleményében sürgette továbbá az amerikai felet, hogy "objektívan és racionálisan kezelje a fentanilhoz kapcsolódó kérdéseket, ahelyett, hogy gyakran vámokkal fenyegetne más országokat".
Az Egyesült Államok pénteken jelentette be, hogy február 1-jétől a kínai árukat terhelő pótlólagos vám mértéke 10 százalékos lesz, aminek indokaként a kelet-ázsiai országból származó kábítószer, a fentanil előállítása elleni elégtelen kínai hatósági fellépést említette.
"A fentanil az Egyesült Államok problémája. A kínai fél kiterjedt kábítószer-ellenes együttműködést folytatott az amerikai oldallal, és figyelemre méltó eredményeket ért el" - fogalmazott korábban Mao Ning, a kínai külügyi tárca szóvivője.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.