Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2012. Május 29. 14:19, kedd | Sport
Forrás: STOP / MTI

Kovács Nikolett dobogóra állhatott Katarban

Kovács Nikolett dobogóra állhatott Katarban

Kovács Nikolett egy-egy harmadik és negyedik hellyel zárta a QMMF katari nemzetközi gyorsasági motoros bajnokság hétvégi, utolsó fordulóját.

A magyar motoros, aki a Stock600-as kategóriában állt rajthoz, az első futamban negyedikként ért célba, a két órával később rendezett második versenyen pedig harmadik lett.

"Őszintén szólva, egyáltalán nem élveztem az első futamot. Esélyem nem volt azokkal menni, akikkel valójában versenyben voltam, és nem valami szórakoztató 80-90 lóerővel erősebb motorokkal hadakozni. Annyira bosszús voltam, hogy azt sem vettem észre, amikor leintettek" - mondta az MTI-hez eljuttatott közleményben a magyar motoros arra utalva, hogy minden futamon együtt futottak az 1000 kcm-es és a 600-as motorok.

Kovács, aki a kategóriája egyetlen női versenyzője volt, a második futamban úgy lett harmadik, hogy - taktikájának megfelelően - maga elé engedte a határait feszegető indiai vetélytársát, aki azonban egy körrel később kiesett, s így utána a magyar pilótának pozíciója megőrzésére kellett koncentrálnia.

Az 1000-es bajnokságot az ausztrál Alex Cudlin nyerte meg, míg a 600-asoknál az indonéz Doni Tata Pradita végzett az élen. Mindketten az utolsó futamon szerezték meg a bajnoki címet, miután legnagyobb riválisaik pont nélkül zártak. Kovács a csapat számításai szerint 42 pontjával a kilencedik helyen zárta a sorozatot.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Sport

Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat

A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.

2025. December 06. 08:50, szombat | Sport

Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen

Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.

2025. December 05. 07:37, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt

A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.