Hírek
2015. December 12. 07:43, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Letartóztatták Európa egyik legnagyobb drogbáróját
A hatóságok nyolc év nyomozás után letartóztatták a legnagyobb európai drogcsempészhálózat vezetőjét a dél-spanyolországi Benalmádena tengerparti üdülővárosban - közölte a spanyol belügyminisztérium pénteken.
A 44 éves brit Robert Dawest azzal gyanúsítják, hogy hálózata hatalmas mennyiségben csempészte a kábítószert Dél-Amerikától Európán át egészen a Közel-Keletig, bűnlajstromán gyilkosság és pénzhamisítás is szerepel.
Emlékezetes eset, amikor 2013 szeptemberében a párizsi Charles de Gaulle repülőtéren egy Venezuelából érkező repülőjáraton 32 bőröndöt találtak, összesen 1.332 kilogramm droggal megpakolva. A rendőrség akkor három embert tartóztatott le, akik a brit drogbárónak dolgoztak, és további három embert, akik pedig a Ndrangheta nevű calabriai maffiának. Az ügy folytatásaként a venezuelai Caracasban 27-en kerültek rács mögé, köztük a katonaság több tisztje is.
A Robert Dawes elleni nyomozásban eddig 15 akcióban összesen 50 embert tartóztattak le világszerte, 1700 kilógramm kokaint, 500 kilogramm hasist és 1,6 millió eurónyi készpénzt foglaltak le.
A drogbáró letartóztatásának körülményeit nem hozták nyilvánosságra, annyi azonban tudható, hogy a férfit kiadták Franciaországnak, ahol börtönben van.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 07:41, szerda | Külföld
Holokauszt-emléknap - Auschwitzi megemlékezés: egy túlélő szerint a beleérző képesség az egyetlen út a jövőbe
2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld
Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást
Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.
2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld
Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt
osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.
2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld
Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt
Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.
