Hírek
2012. Július 29. 15:06, vasárnap |
Sport
Forrás: Jancsó Kornél, az MTI különtudósítója jelenti
London 2012 - Kozma az egyetlen továbbjutó az úszóknál

Risztov Éva kivételével csupa olimpiai újonc szállt vízbe a magyar csapatból a londoni ötkarikás játékok úszóversenyeinek egyéni selejtezőiben vasárnap délelőtt, s a második napi sikermérleg igen soványra sikeredett, mivel a hat próbálkozóból csupán egy jutott tovább.
Az Európa-bajnoki bronzérmes Kozma Dominik bevallása szerint magának is kellemes meglepetést szerzett azzal, hogy 200 m gyorson 1:47.18 perccel - egyéni csúcsán négy tizedet javítva - összesítésben a kilencedik lett, így biztosan lépett tovább a legjobb 16 közé, az esti elődöntőbe.
Ami a többieket illeti, az elsőként elrajtolt Povázsay Eszter a 37. helyen végzett 100 m háton (1:03.55 p), Sztankovics Annának (1:09.65 p) 100 m mellen a 31., Bohus Richárdnak (54.84 mp) 100 m háton a 22. hely jutott.
A 400 m női gyors előfutamos rostáján kihullott mindkét magyar: a nyíltvízi versenyzés mellett a nagymedencés úszáshoz is visszatért korábbi sokszoros vb- és Eb-érmes Risztov Éva 4:09.08 perccel a 16., az ifjúsági olimpiai bajnok Kapás Boglárka 4:10.01-gyel a 17. lett.
Az előfutamok sorát a 4x100-as férfi gyorsváltók küzdelme zárta, amelyben a magyar kvartett is részt vett, a továbbjutás valós esélye nélkül. A Balog Gábor, Bernek Péter, Kis Gergő, Takács Krisztián összeállítású staféta - egyetlen riválist, a venezuelaiak váltóját megelőzve - a 14. helyen végzett 3:21.91 perccel.
A vasárnapi selejtezők végeredménye azt jelenti, hogy az esti olimpiai programban két magyar jut szereplési lehetőséghez: a 200 m gyorson elődöntős Kozma mellett a 100 m férfi mell fináléjába szombaton a hetedik legjobb idővel bekerült Gyurta Dániel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 08. 07:15, hétfő | Sport
Olasz Nagydíj - Verstappen sima győzelmet aratott
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíjat.
2025. Szeptember 08. 07:14, hétfő | Sport
Női kézilabda BL - Dortmundi győzelemmel rajtolt a Győr
A címvédő Győri Audi ETO győzelemmel kezdte meg szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, miután az első fordulóban, vasárnap 43-30-ra nyert Szikora Melinda együttese, a Borussia Dortmund vendégeként
2025. Szeptember 07. 08:42, vasárnap | Sport
Ír-magyar - Rossi szerint a bíró nem egyenlően bánt a csapatokkal
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a játékvezető nem egyenlő mércével bánt a magyar és az ír labdarúgó-válogatottal a két csapat 2-2-es döntetlennel végződött világbajnoki selejtezőmérkőzésén Dublinban.
2025. Szeptember 06. 09:13, szombat | Sport
Ír-magyar - Rossi: nüanszok dönthetnek
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint nüanszok dönthetik el szombaton a magyar labdarúgó-válogatott írországi rajtját a világbajnoki selejtezősorozatban.