Hírek
2024. December 18. 08:07, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Magyar Levente: az ázsiai beruházások méretével vetekedő magyarországi befektetésekre is nyitottak az amerikai vállalkozások

Az ázsiai beruházások méretével vetekedő magyarországi befektetésekre is nyitottak az amerikai vállalkozások, építve a várhatóan javuló magyar-amerikai kétoldalú kapcsolatokra
- értékelte Floridában zárult tárgyalássorozatát Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
A magyar politikus az MTI-hez eljuttatott nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy lehetőség nyílhat nagyon jelentős – sok milliárd dollár értékű - amerikai befektetésekre, amelyek összemérhetők a jelenleg Magyarországon zajló ázsiai beruházások nagyságrendjével.
Magyar Levente kifejtette: a tárgyalások megmutatták azt, hogy a politikai kapcsolatok javulása feltétele a gazdasági kapcsolatok dinamikus növekedésének.
Megfogalmazása szerint "sorban állnak azok a befektetők, akik készek Magyarországra nagyon komoly tőkét hozni, ha egyszer egy olyan amerikai adminisztráció lesz, amely a kapcsolatok javítására, nem pedig rombolására törekszik", amire minden esély megvan Donald Trump közelgő hivatalba lépésével.
A gazdasági kapcsolatok szélesítéséről, befektetésekről szóló miniszterhelyettesi megbeszélések Floridában építettek arra, hogy egy héttel korábban ugyanott, Palm Beach-en találkozott Donald Trump megválasztott amerikai elnök és Orbán Viktor magyar miniszterelnök.
Magyar Levente látogatása első napján azt hangsúlyozta, hogy Magyarország hosszú időkre visszamenő szoros kapcsolatokkal rendelkezik Florida meghatározó gazdasági szereplőivel, akik közül sokan rendelkeznek magyar családi gyökerekkel. A találkozók sorában szerepelt megbeszélés Péterffy Tamás befektetővel, akit az államtitkár a világ legsikeresebb magyar üzletembereként jellemzett.
A többnapos tárgyalássorozat súlyát aláhúzva kiemelte, hogy Florida állam az Egyesült Államok egyik leggazdagabb és legnagyobb gazdasági teljesítménnyel rendelkező szövetségi állama, növekvő politikai jelentőséggel. Utalt arra, hogy Donald Trump leendő elnök idejének jelentős részét tölti a szövetségi államban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld
Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe
Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.
2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé
A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin