Hírek
2013. Július 29. 14:34, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Magyar Nagydíj - Bűnügyi szempontból nyugodtan telt a négy nap a Hugaroringen
Mintegy 1500 rendőr vett részt az elmúlt négy napban Mogyoródon a 28. Forma-1-es Magyar Nagydíj biztosításában, főként a forgalomirányításban.
Jelentős bűncselekmény nem történt, kisebb ügyekben kellett csupán intézkedni - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője hétfőn az MTI-vel.
Beluzsárné Belicza Andrea összegzése szerint a versenypálya környékén a magyar rendőrök lengyel, szlovák és osztrák segítséggel dogoztak. Szinte minden szolgálati ág képviseltette magát: lovas, kutyás, motoros, gyalogos, gépkocsizó járőrök, valamint bűnügyesek is részt vettek a biztosításban.
A szóvivő közlése szerint súlyosabb bűncselekmény nem történt a Hugaroringen és környékén, szabálysértési feljelentést is csupán 17 esetben tettek, elsősorban közlekedési szabályszegések miatt.
Szexuális szolgáltatás kínálása miatt szabálysértési őrizetbe vett a rendőrség hét nőt, és valamennyiüket öt nap elzárásra ítélte a Gödöllői Járásbíróság - mondta.
A négy nap alatt 2205 embert igazoltattak, négy embert elfogtak és huszonegyet előállítottak, 114 helyszíni bírságot szabtak ki. Iratok elvesztése miatt 16 igazolást adtak ki - tette hozzá Beluzsárné Belicza Andrea.
Értékelése szerint annak ellenére, hogy a hőség próbára tette a nézőket és a rendőröket, a forgalom és a parkolás is gördülékenyen haladt. A rendőri irányításnak köszönhetően a verseny után sem volt nagyobb dugó az utakon Mogyoród térségében. A közlekedés megszokott üteme általában két órán belül helyreállt - mondta a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld
Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat
A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.
2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről
Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség
