Hírek
2017. December 05. 05:00, kedd |
Sport
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Magyarország egyetemi amerikaifutball-világbajnokságot rendez 2020-ban
Magyarország 2020-ban egyetemi amerikaifutball-világbajnokságot rendez.
A sportág hazai szövetsége hétfőn számolt be a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) hétvégi döntéséről.
Az esemény házigazdája Székesfehérvár lesz majd, ahol a First Field, Magyarország első hivatalos amerikaifutball-pályája van.
"Több szempontból is nagy dolog ez. A város még nem adott ekkora rendezvénynek otthont. Egy kispályás labdarúgó Európa-bajnokságot két évvel ezelőtt azonban már óriási sikerrel rendezett. Ott is végig több ezer néző volt kint a mérkőzéseken, amelyeket a televízióban élőben is figyelemmel kísérhettek az érdeklődők" - idézte a szövetség közleménye Bóka Viktort, a szervezet alelnökét.
A világbajnokságon előreláthatólag nyolc csapat küzd majd egymással.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:20, csütörtök | Sport
Női kézilabda-vb - Kulcsfontosságú két pontot gyűjtött a románok ellen a magyar válogatott
2025. December 04. 07:19, csütörtök | Sport
Felavatták Bozsik József egész alakos bronzszobrát
Ünnepélyes keretek között felavatták az Aranycsapat legendás labdarúgója, Bozsik József egész alakos bronzszobrát a Budapest Honvéd róla elnevezett stadionja előtt.
2025. December 04. 07:15, csütörtök | Sport
Rövidpályás úszó Eb - Szabó Szebasztián ezüstérmes 50 méter pillangón
Szabó Szebasztián ezüstérmet nyert szerdán 50 méteres pillangóúszásban a Lublinban zajló rövidpályás Európa-bajnokságon.

