Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.

Orbán Viktor kifejtette, az orosz-ukrán háború közelebb jön majd, mert Európa és Ukrajna folytatni akarja azt. Ez a választás tétje.

Nem az a kérdés, hogy ki akar háborút, hanem az, hogy kinek van elég ereje, hogy nemet mondjon és kimaradjon a háborúból - mondta. Hozzátette, "itt a tapasztalat, a rutin, a mögöttünk hagyott évek, mind súlyos érvek"
- fogalmazott.

"Ahhoz, hogy meg tudjuk őrizni a biztonságunkat, és a hazánkat kívül tudjuk tartani ezen a pénzügyi gazdasági tragédián, tiszta fejre, hideg vérre és biztos kézre van szükség, és Magyarországon ez csak a Fidesz-KDNP-nél található meg" - fejtette ki a miniszterelnök. Figyelmeztetett," minden más kockázat, a változtatás a lehető legnagyobb kockázat, ami tönkre teheti nemcsak az önök, hanem a gyerekeink és az unokáink életét is".

A miniszterelnök arra is figyelmeztetett, hogy szembe kell nézni az olajblokáddal. Megjegyezte, az ezer forintos literenkénti üzemanyagárat sikerült kivédeni, miközben van olyan európai ország, ahol már ennyibe kerül az üzemanyag; és a készletek kifogyását is sikerült megakadályozni.

Negyedik veszélyforrásnak a migrációt nevezte, megjegyezve, hogy Iránban máris van négymillió afgán menekült.

"Egyik sem könnyű kihívás" - fogalmazott.

Megjegyezte, Brüsszelben a héten arról tanácskoztak, mit tesznek, ha megindul "az újabb, sokmilliós migránsáradat Iránból Törökországon keresztül fel a Balkánon Magyarországra".

Hozzátette, van ok az önbizalomra, mert a migrációval szemben sikerült megvédeni Magyarországot. "Kerítést építettünk, és kívül tartottuk őket, akkor is, ha minden nap 1 millió eurós büntetést kell fizetni Brüsszelnek azért, mert megvédjük magunkat, és megvédjük Európát" - fogalmazott.

"Mert Magyarország olyan ország, és ebben nem is engedjük, hogy változás történjen, ahol csak mi, magyarok mondhatjuk meg, hogy kikkel élünk együtt. És mi leginkább saját magunkkal szeretnénk együtt élni’" - húzta alá.

Orbán Viktor beszéde elején arra emlékeztetett, hogy 1989-ben azért jöttek össze Miskolcon is, hogy véget vessenek a kommunizmusnak, megteremtsék a szabad Magyarországot, visszaszerezzék hazánk függetlenségét, hazaküldjék a szovjet csapatokat, és Magyarország ismét méltó legyen régi nagyságához.

Miskolc mindig ott volt a frontvonalban, képviselőket és vezetőket adtak az országnak az 1990-es első parlament idején is - idézte fel.

A kormányfő a tömeghez szólva azt mondta: ne lepődjön meg senki, ha azt olvassák majd, hogy csak maréknyi miskolci jött össze, de akkor se lepődjenek meg, ha azt látják a felmérésekben, hogy az ellenfél már 100 százalék fölött van.

Egész Magyarországon megpróbálják elhitetni azt, hogy 16 esztendő után nem polgári, nem nemzeti és nem keresztény kormányra van szükség - jegyezte meg. Hozzátette: mi természetesen ezt nem hisszük el.

Körülnézünk a világban, látjuk hazánk helyzetét, és azt gondoljuk, igaz, hogy van mögöttünk jó néhány év, de nehéz és fontos évek vannak előttünk, és ilyenkor az önök rendelkezésére, a haza szolgálatára kell állni mindannyiunknak - emelte ki, és hozzátette, "állok a hazám szolgálatára".

Az erőviszonyok kapcsán Orbán Viktor egy Deák-anekdotát mesélt el, amikor Deák Ferenc kalapját egy fiatal képviselő elvitte, majd amikor szabadkozva visszahozta, azzal kért elnézést, hogy "körülbelül egyforma a fejünk". Erre Deák azt mondta: "körül lehet, de belül nem". Ennyit az ellenfeleinkről - jegyezte meg.

Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy a Békemenet mindent megváltoztatott. "Olyan sokan voltunk, és akkora szeretet és összefogás uralkodott a Kossuth téren, hogy mindenki megérezte a győzelem leheletét" - mondta.

Győzni fogunk, mert sokan vagyunk, győzni fogunk, mert dolgozunk a győzelemért és mert ebben az országban a polgári, nemzeti és keresztény értékeket valló emberek vannak többségben, Miskolcon is - jelentette ki a miniszterelnök.

Arról is beszélt: az elmúlt időszakban megalakították a Harcosok Klubját, létrehozták a Digitális Polgári Köröket, utána újraszervezték az aktivistáikat és végigjárták az országot a háborúellenes nagygyűlésekkel, majd eljött a Békemenet. Azóta jártak "Somogyországban", Heves, Fejér és Pest vármegyékben, most pedig Miskolcon.

Mindenhol mi vagyunk többen, mindenhol rengetegen vagyunk, és mindenhol készen állunk a győzelemre - fogalmazott.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő

Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn

2026. Július 18. 08:07, szombat | Belföld

Magyar Péter: eltöröl öt adónemet a kormány

Öt adónemet teljesen eltöröl a kormány - jelentette be a miniszterelnök Facebook-oldalán péntek délután.