Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2012. Február 15. 13:14, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Majdnem minden ötödik ember munka nélkül marad Somogyban

Majdnem minden ötödik ember munka nélkül marad Somogyban

Várhatóan leépítésbe kezdenek a nagyobb somogyi vállalatok is. Kedvezőtlenül alakulnak ugyanis a foglalkoztatási kilátások.

Kötelező minimálbéremelés, megsarcolt cafetéria-rendszer, a tb-járulék felsrófolása – részben ezzel hozható összefüggésbe a leépítéshez köthető tervek - írja a Somogyi Hírlap.

A vállalkozások négy százaléka növelni-, míg 29 százalékuk csökkenteni tervezi a létszámát, állapította meg legfrissebb tanulmányában a GKI. A gazdaságkutató országosan 800 fős reprezentatív vállalati mintán végzett kutatást. Legnagyobb arányban az 500 főnél több dolgozót alkalmazó cégek jeleztek elbocsátást.

Somogy egyik meghatározó foglalkoztatója a Kaposvár Videoton. Gerber András igazgató a felmérésre utalva kifejtette: az általános világpiaci keresletcsökkenés valóban azonnal és mélyrehatóan befolyásolja az ipari vállalkozások sorsát. A Kaposváron és Marcaliban 1200 dolgozót foglalkoztató üzem újabb megrendelések elnyerésével igyekszik megoldani az előtt álló feladatokat. Ez többé-kevésbé sikerül – fogalmazott Gerber. A jelenlegi létszámot tartjuk, ám bővülésről egyáltalán nem lehet szó. Gulyás Árpád, a Csurgó Coop Zrt. elnöke valós veszélynek tartja a beharangozott leépítéseket. Ez alól aligha lesz kivétel megyénk. Az elbocsátást persze nem úgy kell elképzelni rögtön, hogy egyik napról a másikra százakat tesznek utcára – hívta fel a figyelmet.

A munkaügyi központhoz a munkáltatók csak a csoportos létszámleépítéseket kötelesek bejelenteni – számolt be kedden Szabó István, a megyei kormányhivatal szóvivője. A rendelkezésükre álló információk alapján Somogyban a közeljövőben csoportos elbocsátások nem várhatóak. Beszédes adat, hogy a megyében az év végén 24 291 álláskeresőt regisztráltak. Bár a 2010. decemberi állapothoz viszonyítva 8,8 százalékos a csökkenés, a gazdaságilag aktív népesség 17,5 százaléka munkanélküli – írja a Somogyi Hírlap.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld

MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár

Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:12, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán

Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán, Lengyelország területi integritásának megsértése elfogadhatatlan - közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.