Városlista
2026. március 6, péntek - Leonóra

Hírek

2012. Április 27. 07:09, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Májustól tumultus a bankfiókokban?

Májustól tumultus a bankfiókokban?

A forint látványosat erősödött, és a 287-es euró már egész barátinak mondható. Más a helyzet viszont a svájci frank árfolyamában.

Bár a 239-240-es sáv jobb, mint az 1 héttel ezelőtti 249, de a devizahitelesek többsége ennél jóval erősebb forintárfolyam mellett vette fel jelzálogkölcsönét.

Erős a dilemma, hogy aki fizetőképes még ilyen szinteken is, az belemenjen-e az árfolyamrögzítésbe évekre, vagy pedig küzdjön. Pleschinger Gyula gazdasági államtitkár a Magyar Nemzetnek úgy nyilatkozott, hogy hosszú távon jól járnak azok az adósok, akik néhány évre rögzítik devizahitelük árfolyamát. A kormány várakozásai szerint a 420-450 ezer, erre jogosult adós, jelentős része várhatóan élni fog a lehetőséggel.

A közszféra dolgozói egyes sajtóinformációk szerint egyelőre nem tülekednek a bankfiókokban, bár ők már április eleje óta kérhetik a rögzített árfolyamú fizetési kondíciót. Májustól viszont szinte biztosan tumultus lesz a fiókokban. A pénzintézetek ugyanis a tervezett júniusi határidőnél előbb fogadják a devizaalapú lakáshitellel rendelkező ügyfeleket, függetlenül attól, hogy az adós a közszférában dolgozik-e, vagy sem.

OrientPress Hírügynökség, Magyar Nemzet

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek

2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld

Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot

Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt