Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2018. Április 13. 16:22, péntek | Belföld
Forrás: mti

Még egy évet kell várni az azonnali fizetések rendszerének bevezetésére

Még egy évet kell várni az azonnali fizetések rendszerének bevezetésére

Jövő év júliusától lép életbe az azonnali fizetések rendszere Magyarországon, amely a lakosság és a vállalkozások számára jobb banki szolgáltatások egész sorozatát nyitja meg

- mondta Selmeczi-Kovács Zsolt, a Giro Zrt. vezérigazgatója a KPMG banki vezetők számára pénteken tartott szakmai eseményén.

Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint Selmeczi-Kovács Zsolt azt is megjegyezte: a hátralévő időben még nagyon hosszú utat kell megtenniük a bankoknak informatikai rendszereik és a teljes banküzem átállításával.

Iszály Mónika, a Giro Zrt. projektvezetője arról beszélt, hogy terv szerint haladnak az azonnali fizetés rendszerének kiépítésével.

Az MNB által kezdeményezett szabályozás szerint jövő év júliusától a számlák és vásárlások azonnali teljesítéssel fizethetők az év bármely napján, akár éjjel vagy ünnepnapokon is. A bankokat arra kötelezik, hogy a 10 millió forint alatti belföldi (egyedi, nem kötegelt) átutalásokat 5 másodperc alatt teljesítsék - mondta a közlemény szerint a projektvezető, aki úgy vélte, a Magyar Nemzeti Bank nem fogja kitolni az indulás határidejét.

Taksz Ildikó, a KPMG banki üzletágvezető partnere szerint a felhasználók számára az új élményt nem annyira a sebesség, mint inkább az új megoldások megjelenése jelenti majd.

Az új fizetési rendszerre rácsatlakozhatnak olyan nem banki szolgáltatók is (fintech cégek), amelyek egészen új módszerekkel állnak elő, olcsóbbá és egyszerűbbé téve a banki műveletek végrehajtását főként telefonra letölthető alkalmazásokon keresztül - hangsúlyozta a könyvvizsgáló szakembere.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén