Hírek
2016. Április 06. 07:40, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Megdőlt a napi melegrekord a fővárosban

Megdőlt a napi melegrekord a fővárosban kedden délután: 26,4 Celsius-fokig emelkedett a hőmérséklet - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.
Mint írták: mostanáig 1946-ban volt a legmelegebb a fővárosban az április 5., akkor 25,9 fokot mértek. Most Újpesten és Pestszentlőrinc-külterületen ugyanilyen hőmérsékletet mértek. Ennél viszont fél fokkal melegebb volt Budapest-belterületen, így az új fővárosi április 5.-i legmagasabb maximumhőmérsékleti rekord: 26,4 fok.
Keddre virradóra a napi országos legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord is megdőlt. Balatonedericsen a leghidegebb órában is csaknem 17 Celsius-fokot mértek.
A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint szerdán viszont egy front hatására főként az északnyugati területre néhány fokkal hűvösebb levegő áramlik. Délkeleten még marad a nyárias meleg, északon, északnyugaton viszont mérséklődik a felmelegedés, de - mint írták - még így sem süllyed az április eleji átlag alá. Szerdán a legalacsonyabb hőmérséklet 7-14 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet 18-27 fok között valószínű: a 20 fok alatti maximum északnyugaton, a 25-27 fok délkeleten várható. Az Alpokalján, valamint az Északi-középhegység térségében zápor, néhol zivatar is kialakulhat. Emellett az ország nagy részén megerősödhet a légmozgás, a Dunántúl északi felén egy-egy viharos széllökés is lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.