Hírek
2011. November 22. 07:46, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Megkapja a Malév a tulajdonosi kölcsönt

Tulajdonosi kölcsönt kap a Malév.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő a nemzeti fejlesztési miniszter jóváhagyása alapján a Malév rövidtávú finanszírozási igényének biztosítása érdekében 4,2 milliárd forintos tulajdonosi kölcsön folyósítására írt alá szerződést a társasággal.
A kölcsönt a társaságnak egy összegben kell törleszteni a futamidő végén.A Malév Zrt. mai, megismételt közgyűlésén az MNV Zrt. képviselője a tőkehelyzet rendezéséről szóló napirend megtárgyalását megelőzően a közgyűlés felfüggesztését kezdeményezte. A Malév Zrt. tőkehelyzetének rendezéséről a folytatólagos közgyűlésen, december 21-én születhet döntés. A Magyar Hírlap a napokban arról írt, hogy az orosz magántulajdonos „ámokfutása” a csőd szélére sodorta a Malévet. A légitársaság tavaly februári visszaállamosítása óta a magyar állam tartja életben „pénzinfúzióival” az utóbbi három hónapban egyébként javuló eredményeket felmutató céget.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld
Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap
Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.