Hírek
2011. December 09. 14:08, péntek |
Belföld
Forrás: hajdupress.hu
Megkegyelmez a nyelvvizsga nélküli diplomásoknak a kormány!
Nyelvvizsga nélkül is megkapnák a diplomájukat a tanulmányaikat 2013-ig befejező végzősök, ha a felsőoktatási intézmény ezt engedélyezi.
A többi között ebben állapodott meg a Fidesz oktatási munkacsoportja és az oktatási államtitkárság. A megállapodása szerint a köznevelési törvény tervezetéből kikerül a fejlesztőosztály, az egész napos iskola választható oktatási forma lesz, és egyértelművé teszik, hogy az önkormányzatok csak az iskolák üzemeltetését vehetik vissza az államtól.
Mentesülhetnének a nyelvvizsga alól azok a hallgatók, akik 2013-ig befejezik tanulmányaikat, és a felsőoktatási intézmény úgy dönt, hogy kiadja a diplomáját - erről állapodott meg a Fidesz oktatási munkacsoportja és az oktatási államtitkárság. A Pokorni Zoltán által vezetett oktatási bizottság - a kormány által szintén támogatott - javaslattal orvosolni szeretné azt a problémát, hogy több tízezer diplomás azért nem kapja meg oklevelét, mert nem sikerült letennie a nyelvvizsgát.
Forrás: MTI, [origo]
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld
Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita
2026. Május 23. 13:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a kormány elkötelezett a Budapest Airport bővítése mellett
2026. Május 23. 10:00, szombat | Belföld
Tiszaújvárosi robbanás - Hernádi Zsolt: üzemi baleset történt
A Mol tiszaújvárosi üzemében üzemi baleset történt, külső beavatkozásnak nem látták nyomát - hangsúlyozta a Mol elnök-vezérigazgatója péntek délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
