Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2011. November 12. 14:50, szombat | Belföld
Forrás: mno.hu

Megsemmisülhet a Föld? - VIDEÓ

Megsemmisülhet a Föld? - VIDEÓ

Ha a világ 2012-ben véget ér, azért egészen biztosan nem a Nap lesz a felelős – jelentették ki a NASA kutatói.

A tudósok szerint csillagunknak egyszerűen nincs elég energiája ahhoz, hogy ilyen távolságra gyilkos tűzcsóvákat bocsásson ki. A maják naptára szerint ugyan 2012. december 21. körül véget ér a világ, a NASA szakemberei szkeptikusak az apokalipszist illetően. Mások viszont különböző elméleteket gyártanak arról, mi is semmisíthetné meg Földünket.

Az egyik népszerű elmélet szerint egy hatalmas napkitörés fog véget vetni bolygónknak. Napunk most valóban 11 éves ciklusa csúcsa felé tart, ám a tudósok inkább 2013-ra, 2014-re várják a legnagyobb napviharokat. De szerintük ezek egyáltalán nem okozhatják a Föld pusztulását, hiszen hasonló naptevékenységek mindig is léteztek, s lám, bolygónk még mindig él és virul.

Csillagunk „időjárása” valóban hat a bolygónkra, a kitörések időlegesen megváltoztathatják a légkör felső rétegeit, zavarokat okozhatnak a műholdas sugárzásban, a koronaanyag-kilökődés nyomán pedig 5 millió km/órás sebességgel a Föld felé száguldó részecskék még nagyobb problémát okozhatnak: legrosszabb esetben a távközlési berendezések is használhatatlanná válnának. Ám a földi életet ez sem veszélyeztetné igazán.

A nemrég a közelünkben járt Elenin üstököstől is többen azt várták, hogy hatalmas földrengéseket, szökőárakat okoz, megsemmisítve a földi életet. A világvégét várók azonban csalatkoztak: az Elenin egyszerűen darabjaira hullott, mivel túl közel süvített el a Nap mellett.

A Nibiru bolygóra sokan szintén az apokalipszis ügynökeként tekintenek. A Földnél négyszer nagyobb égitest szerintük jövőre beleütközik bolygónkba, s természetesen megsemmisíti azt. Ezzel az elmélettel egyetlen probléma van: a Nibiru (más nevén X-bolygó) nem létezik – mondta nemrég Don Yeomans, a NASA földközeli objektumokat vizsgáló részlegének egyik vezetője. Yeomans egyébként azt is elárulta, semmilyen apokaliptikus előkészületeket nem tervez, nincs túlélő-felszerelése, nem raktározott el extra élelmiszert 2012-re. Szerinte ugyanis egyelőre semmi nem veszélyezteti a Földet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.