Városlista
2025. július 17, csütörtök - Endre, Elek

Hírek

2022. Február 18. 08:53, péntek | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Megszülte, fészerbe dobta, majd hagyta meghalni csecsemőjét

Megszülte, fészerbe dobta, majd hagyta meghalni csecsemőjét

Hiába állította, hogy elvetélt, hamar kiderült, családja előtt is titkolt terhességből negyedik gyermekét szülte meg, majd a fészerben elrejtette az a 27 éves nő, aki ellen minősített emberölés miatt indítottak eljárást.

Elsőként mentők érkeztek 2022. február 16-án kora hajnalban egy csemői házhoz, ahonnan vetélés miatt vittek kórházba egy 27 éves, háromgyerekes asszonyt. A nagymama látott neki a vér feltakarításához, amelyből a ház melletti fészerben is talált. Ott szembesült a látvánnyal, egy lavór alatt halott újszülöttet talált. Nem sokkal később rendőrautók fékeztek az utcában, megkezdődött a helyszíni szemle és a tanúk - családtagok, szomszédok - kikérdezése. Közben a kórházban végzett vizsgálatok alátámasztották, a 27 éves asszony nem elvetélt, hanem szült.

Az életvédelmi nyomozók kórházi ágyán hallgatták ki az asszonyt, aki nem látta értelmét további hazudozásnak és bevallotta, hogy kisfiát néhány órával korábban, titokban hozta világra otthonában. A szülés után becsomagolta egy plédbe, majd kivitte a fészerbe, és ott hagyta, mivel nem szeretett volna negyedik gyermeket – közölte a rendőrség.

A soron kívül, igazságügyi orvos-szakértők részvételével elvégzett boncolás megállapította, a kisfiú élve született, halála ellátatlanság miatt következett be.
Az anya ellen tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatja le a további eljárást a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Életvédelmi Alosztálya.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.