Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2022. Augusztus 26. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Melegre, sok napsütésre, de szórványosan csapadékra is készülni kell a hétvégén

Melegre, sok napsütésre, de szórványosan csapadékra is készülni kell a hétvégén

Sok lesz a napsütés és többfelé 30 fok felett alakulnak a csúcsértékek az utolsó nyári hétvégén. Szórványosan viszont záporokra, zivatarokra is készülni kell, és a felhős tájakon 25 fok körüli maximumok várhatók

Pénteken a Dunántúlon a ködfoltok feloszlása után többórás napsütés várható, majd délelőttől erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés. Elszórtan kialakulhat zápor, zivatar. Eközben a Dunától keletre túlnyomóan napos, csapadékmentes idő valószínű. Szélerősödés csak zivatar körül lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 13 és 20, a legmagasabb hőmérséklet 27 és 34 fok között alakul - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Szombaton általában több órára kisüt a nap, de nyugat felől fátyolfelhőzet sodródik az ország fölé. Szórványosan, nagyobb eséllyel az ország nyugati felében előfordulhat zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt lesz a légmozgás, de zivatarok környezetében erős vagy viharos lökések is lehetnek. A hajnali 12-20 fokról 25 és 34 fok közé melegszik fel a levegő, a magasabb értékeket az Alföldön, az alacsonyabbakat a felhősebb nyugati tájakon mérhetik.

Vasárnap hajnalban főleg nyugaton kialakulhatnak pára-, illetve ködfoltok. Napközben az ország nagy részén kisüt hosszabb-rövidebb időre a nap, de többfelé erőteljesebbé válhat a gomolyfelhő-képződés. Szórványosan előfordulhat zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de zivatarok környezetében erős vagy viharos lökések is lehetnek. A minimumhőmérséklet 12 és 20, a maximumhőmérséklet általában 25 és 34 fok között valószínű, északkeleten lesz a legmelegebb - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld

AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!

Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől

2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld

Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője

Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában

2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.