Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2012. Március 07. 07:09, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Mi az igazság a kenyérrel kapcsolatban?

Mi az igazság a kenyérrel kapcsolatban?

Egyesek imádják, mások ellenségüknek tartják a kenyeret, mert egészségtelen és hizlal is. Szakértők szerint viszont rostokban gazdag nélkülözhetetlen tápanyagforrás. A WebMD az igazságot keresi a kenyérrel kapcsolatban.

Fontos különválasztani a fehér kenyeret és a péksüteményeket a teljes kiőrlésű termékektől. Míg előbbiek valóban hizlalnak, utóbbiak mértékkel fogyasztva egészségesek és még akár súlycsökkenésre is alkalmasak, tehát beépíthetőek egy diétás étrendbe.

Egy kutatás igazolta, hogy azok, akik alacsony kalóriatartalmú étrendjükbe beillesztették a teljes kiőrlésű gabonaféléket, több súlyt vesztettek, mint azok, akik csupán finomított lisztből készült termékeket fogyasztottak.

Táplálkozási szakértők ezért mindenekelőtt javasolják a teljes kiőrlésű gabonaféléket, mert azok nélkülözhetetlen vitaminokkal, ásványi anyagokkal és rostokkal látják el a szervezetet. Ugyanakkor felhívják a figyelmet, hogy ezt is csak mértékkel, a megengedett napi kalória bevitelt figyelembe véve szabad fogyasztani.

Ráadásul a teljes kiőrlésű kenyér, fehér társával ellentétben nemhogy növeli, csökkenti a 2-es típusú diabétesz kialakulásának kockázatát.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.

2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!

Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.