Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2020. Október 30. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Napsütéses és borús idő is lesz a hétvégén

Napsütéses és borús idő is lesz a hétvégén

A hétvégén is változékony lesz az égkép: napsütéses és borús időre is készülni kell. A hőmérsékletben egyelőre nem lesz jelentős változás, de november elsején néhol gyenge fagy is lehet hajnalban

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken az ország nyugati kétharmadában többnyire erősen felhős vagy borult lesz az idő. Az északkeleti, keleti megyékben viszont akár hosszabb időre is kisüthet a nap. Elszórtan - nagyobb eséllyel a Dunántúl északi részén, majd estétől északkeleten - valószínű gyenge eső. A minimumhőmérséklet többnyire 3-9 fok között alakul, de az északi völgyekben ennél pár fokkal hidegebb lehet a hajnal. A nappali maximumok 9-14 fok között alakulnak.

Szombaton eleinte erősen felhős lesz az ég, majd északkelet felől szakadozik, csökken a felhőzet. Elszórtan várható eső. Zápor is előfordulhat, legnagyobb eséllyel a keleti megyékben. Napközben erős lesz a szél, de estére jelentősen mérséklődik a légmozgás. A leghidegebb órákban 6-12 fok lesz. A legmagasabb hőmérséklet 13-19 fok között várható.

Vasárnap, november elsején hajnalra több helyen köd képződhet, amely lassanként feloszlik. Ezt követően a legtöbb helyen kisüt a nap. Este a Dunántúl északi részén néhol eleredhet az eső. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 2-10 fok között alakul, de északon, északkeleten néhol már gyenge fagy is lehet. Napközben 9-15 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában

2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.