Hírek
2013. Július 28. 16:03, vasárnap |
Külföld
Forrás: MTI
Negyvenmillió eurós ékszerrablás Cannes-ban
Negyvenmillió euró (11,8 milliárd forint) értékben rabolt el ékszert egy fegyveres vasárnap délelőtt a dél-franciaországi Cannes egyik luxushoteljéből - közölte a rendőrség.
Az ismeretlen tettes az ékszerekkel teli táskát a dubaji Leviev ékszerház kiállításáról vitte el a francia Riviéra egyik legismertebb szállodájából, a Carltonból. Az első vizsgálatok szerint a kézitáska tartalmának értéke mintegy 40 millió euróra (11,8 milliárd forintra) becsülhető.
A France Info hírrádió tudósítása szerint fél 12-kor egy fegyveres álarcos lépett be a hotel egyik különtermében rendezett kiállításra, majd gyalog távozott a Croisette-en az ékszerekkel teli táskával.Az első vizsgálatok szerint a biztonsági intézkedések hiánya miatt történhetett ekkora értékű ékszerrablás fényes nappal. A cannes-i rendőrség ugyanis nem is tudott arról, hogy a Hotel Carltonban ékszerkiállítást rendeznek.
Az ügyben a nizzai bűnügyi rendőrség indított eljárást, a szálloda igazgatósága nem kívánta kommentálni a történteket.A májusi cannes-i filmfesztivál alatt hasonló bűncselekmény történt, ugyancsak egy luxushotelben. Akkor az egyik szoba páncélszekrényéből tűntek el másfél millió euró (446 millió forint) értékben ékszerek. A szoba bérlője a Chopard luxuscikkeket gyártő cég egyik munkatársnője volt, akinél a vörös szőnyeges bevonulásokon a filmsztárok által viselt ékszerek voltak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.

