Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2022. Október 25. 09:17, kedd | Belföld
Forrás: Ügyészség

Nem ellenőrizték a biztonsági övét, kirepült a bobból – Videóval

Nem ellenőrizték a biztonsági övét, kirepült a bobból – Videóval

Az öv becsatolása nélkül a féket sem tudta használni az illető.

A járási ügyészség határozata szerint a gyanúsított 2022 szeptemberében egy Eger közeli településen lévő bobpályán dolgozott, mint kezelősegéd. A rá vonatkozó munkaköri leírás szerint feladata volt többek között a biztonsági övek megfelelő bekapcsolásának ellenőrzése. Ez a foglalkozási szabály azért kiemelkedő, mivel a bobszánkó speciális működése miatt, ha a biztonsági öv nem kerül rögzítésre – továbbá, ha az öv az üres járati rögzítő pozíciójában van elhelyezve a fékkar nútjában –, akkor az meggátolja a szánkót használó személy részéről a fék használatát.

A fiatal felnőtt a sértett elindítása előtt megszegte a fent említett foglalkozási szabályt, és nem ellenőrizte, hogy az utas a szánkóba szerelt biztonsági övet rendeltetésszerűen becsatolta-e. Miután a sértett a biztonsági övvel nem került rögzítésre, és megkezdte a szabad siklást a szánkóval, egy enyhe jobbra ívelésű kanyarban, mivel a féket nem tudta használni, a bobból kiesett, minek következtében könnyű, nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.

A nyomozás eredményeként a gyanúsítottal szemben a vádemelés feltételei a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján fennálltak, azonban figyelemmel arra, hogy a terhelt fiatal felnőttkorú, a bűncselekmény elkövetését teljes körűen beismerte, a magatartásának kedvező változása érdekében lehetőség volt a feltételes ügyészi felfüggesztés elrendelésére.

Az Egri Járási Ügyészség a foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatti bűnügyben a feltételes ügyészi felfüggesztés idejét egy évben állapította meg, ami ha eredményesen eltelik, a gyanúsítottal szemben az eljárást a vádhatóság megszünteti.

Címkék: ügyészségi hír, bob

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll