Hírek
2015. Május 29. 07:16, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
OGY - Ma befejeződik a jövő évi költségvetés általános vitája

Az Országgyűlés mai ülésén fejezi be a jövő évi költségvetés szerdán kezdődött általános vitáját. A képviselőknek ezúttal összesen tíz órájuk lesz véleményük kifejtésére.
Az ülésnap reggel 8 órakor kezdődik, a büdzsé tárgyalásának befejezése az első az összesen két napirendi pont közül. A kormánypárti- és ellenzéki frakciók ezúttal 5-5 órában értékelhetik a kormány pénzügyi javaslatait, a kabinet képviselője a vita végén félórás zárszót tarthat.
A 2016-os költségvetés tárgyalása szerdán a miniszteri ismertetővel és a vezérszónoki felszólalásokkal kezdődött.
Varga Mihály expozéjában azt mondta, a jövő évi egy új korszak költségvetése, amelynek középpontjában már a fejlődés áll. Kiemelte, a büdzsé legnagyobb nyertesei a családok lesznek, hiszen az adóintézkedéseknek köszönhetően összesen 170 milliárd forint marad náluk, amiből 120 milliárd forintot tesz ki a személyi jövedelemadó kulcsának 16-ról 15 százalékra csökkenése.
A nemzetgazdasági miniszter megerősítette, hogy 2016-ra konzervatív becsléssel 2,5 százalékos gazdasági növekedéssel, fegyelmezett fiskális politika mellett 2 százalékos hiánnyal, és az 1,6 százalékos infláció mellett a fogyasztás növekedésével számol a kormány.
A vitában kormánypárti felszólalók elmondták, adócsökkentést és fejlődést várnak a javaslattól, ami szerintük összességében előrelépést jelent majd az embereknek. Ezzel szemben az ellenzéki frakciók képviselői az ország további leszakadásától tartva a büdzsé - saját szempontjaik szerinti - teljes átírására tettek javaslatokat.
A büdzsé tárgyalását követően Varga Mihály azon közlekedési tárgyú törvénymódosításáról tarthatnak általános vitát, amely egyebek mellett a gépjárműflotta-üzemeltetők külföldi rendszámú járműveinek hazai használatának szabályait rendezné.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége
Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb
2025. Szeptember 06. 09:14, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat demonstrálja azt a képességet, ahová a honvédség eljutott
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!