Hírek
2022. Március 13. 18:26, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
OKF: Két haláleset is történt vasárnap

Egy ember tűzben, egy ember szén-monoxid-mérgezés következtében vesztette életét vasárnap - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-t.
Mukics Dániel közleményében azt írta: délelőtt érkezett a jelzés a katasztrófavédelemhez, amely szerint Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Petneházán halálos szén-monoxid-mérgezés történt. Négy baktalórántházi tűzoltó vonult egy járművel a helyszínre. Egy százötven négyzetméteres családi házban az ágy mellett, a földön fekve találtak rá egy emberre, aki feltehetően szén-monoxid-mérgezést szenvedett.
A hálószobában egy gázkonvektor üzemelt, a tűzoltók magas szén-monoxid-koncentrációt mértek - tette hozzá.
Ennek kapcsán az OKF szóvivője megjegyezte: otthoni átalakítás előtt érdemes szakemberrel konzultálni, a kivitelezéskor pedig nem szabad engedély nélkül megváltoztatni az égéstermék-elvezetés módját, megszüntetni a szellőzőnyílásokat. Egy jó minőségű szén-monoxid-érzékelő pedig időben jelzi a színtelen, szagtalan, mérgező gáz feldúsulását.
A szóvivő kitért arra is, hogy kora délután Szekszárdon, a Remete utcába riasztották a tűzoltókat. Ott egy idős férfi felsőruházata gyulladt meg főzés közben. A férfi életét vesztette - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s
A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -
2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld
Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA
2025. Május 31. 13:00, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: a magyar oktatási eredmények meghaladják a világ elitklubjának átlagát
A magyar oktatási eredmények meghaladják az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) átlagát, ami a világ elitklubja
2025. Május 30. 20:44, péntek | Belföld
NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak
A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal többet költöttek a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken