Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2012. December 10. 13:39, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Oktatók és hallgatók elfoglalták a kormányhivatal földszintjét Szegeden

Oktatók és hallgatók elfoglalták a kormányhivatal földszintjét Szegeden

Három szegedi oktató és negyven szegedi egyetemista, köztük a Hallgatói Hálózat aktivistái, elfoglalták a Csongrád Megyei Kormányhivatal földszintjét hétfőn délelőtt - tájékoztatta a Szegedi Tudományegyetem hallgatói önkormányzata az MTI-t.

A közlemény szerint a mintegy negyven aktivista a Kormányablaknál - amit a kormány, a magyar állampolgárokkal való kapcsolattartás végett hozott létre - magyarázatot követel "a felsőoktatást romba döntő" intézkedések okairól.
A hallgatók szerint az elfoglalt terület közforgalmú helynek minősül, s az aktivisták a mindennapi működést nem akadályozzák.
A hallgatók a kormányhivatal aulájában ülnek, lábuknál egy hosszú lánccal összekötve. Többüknél transzparensek láthatók többek között "10 480 állami finanszírozott hely. Nem. Nem engedünk a kormánynak" felirattal - tapasztalta a helyszínen az MTI tudósítója.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége

Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!