Városlista
2026. április 18, szombat - Andrea

Hírek

2012. Január 03. 08:04, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Orbán: Magyarország biztonságosabb lesz

Orbán: Magyarország biztonságosabb lesz

Az egységes katasztrófavédelmi rendszernek köszönhetően január elsejétől Magyarország biztonságosabb lesz - mondta a miniszterelnök.

Orbán Viktor úgy látja, hogy a 2010-es árvizek és a vörösiszap-katasztrófa nagy valószínűséggel elkerülhető lett volna, ha már abban az időben létezett volna egy bejáratott rendszer.

Első helyen az állam felelős a közbiztonságért, és az állam mától nem moshatja kezeit katasztrófák esetén – fogalmazott Orbán Viktor, kiemelve: ezután a polgároknak is ki kell venniük a részüket mind a feladatokból, mind pedig a felelősségből.

A miniszterelnök kiemelte: az új katasztrófavédelmi törvény hatálybalépésével egységes, hivatásos katasztrófavédelmi szerv jön létre, mely lehetővé teszi, hogy egy hatékony, gyorsreagálású szervezet működhessen a jövőben Magyarországon - írja a kormany.hu.

Bakondi György, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója köszöntőjében rámutatott: a mai nap a rendszerváltás léptékű változás napja. Az új szervezet alapvető rendeltetése az ország területén élő lakosság életének, vagyonának védelme, valamint az iparbiztonsági feladatok ellátása.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján

Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre

2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet

Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.