Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2024. December 05. 07:48, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Ferenc pápa fogadta Orbán Viktort

Ferenc pápa fogadta Orbán Viktort

A béke esélyét most kell megragadni, és ehhez a Szentatya imádságaira és a Vatikán felbecsülhetetlen értékű diplomáciai tapasztalataira egyaránt szükség van

- hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebookon közzétett videójában, miután szerdán audiencián fogadta Ferenc pápa a Vatikánban.

"Azért jöttem a Szentatyához, mert a béke esélyét most kell megragadnunk"
- mondta a videóban Orbán Viktor, hozzátéve, hogy a Szentatya imádságaira és a Vatikán felbecsülhetetlen értékű diplomáciai tapasztalataira egyaránt szükségük lesz.

Hangsúlyozta, az ukrajnai háború kezdete óta ketten hittek a békében: a Vatikán és Magyarország. A béke most kézzelfogható közelségbe került - tette hozzá.

Kiemelte: miközben a világ karácsonyra készül, több európai vezető a háború folytatása, intenzitásának növelése mellett érvel. Ezt a magyar kormányfő veszélyesnek nevezte, arra figyelmeztetve: veszélyes heteket élünk, amikor a háború továbbterjedhet.

"Közösen kell visszatartanunk a világ vezetőit a visszafordíthatatlan döntésektől, mielőbbi tűzszünetre van szükség, hogy megragadhassuk a béke esélyét"
- jelentette ki.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja

A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.