Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

"A tét nem kisebb, mint hogy sikerül-e megvédeni a magyar háztartásokat a brüsszeli bürokraták és Zelenszkij közös tervétől, amellyel veszélybe sodornák Magyarország kőolaj- és földgázellátását, és az egekbe emelnék a magyarok rezsiköltségeit" - fogalmazott a miniszterelnök.

Miről is van szó? Miközben a Közel-Keleten kitört háború miatt felfelé kúszik a világpiacon a kőolaj és a földgáz ára, Brüsszel mintha kifejezetten tetézni akarná a bajt. Mindenáron ki akarják tiltani az Európai Unió területéről az orosz energiahordozókat - olvasható a bejegyzésben.

Orbán Viktor szerint józan ésszel nem nehéz felmérni, hogy mi következik, ha ez megvalósul. Az elhibázott szankciós politika miatt Európa a versenytársainál már most is jóval drágábban jut energiához. Ha Brüsszel véglegesen kivezeti az orosz forrásokat, az azt jelenti, hogy elzárják a Magyarország kőolaj- és földgázellátását biztosító legfontosabb vezetékeket. Ez egy háború közepén hihetetlenül veszélyes - tette hozzá.

"Mindezt most, a Közel-Keleten dúló háború árnyékában tenni egyenesen őrültség. Hogy miért teszik mégis? Azért, mert a brüsszeli bürokraták nem az európai emberek érdekeit nézik. A brüsszeli bürokraták rettegnek attól, hogy a háború egyszer véget ér. Akkor szembe kell nézzenek azzal, mit értek el a rengeteg fegyverrel és pénzzel, amit a háborúba küldtek. A politikai túlélésükért küzdenek, ezért hidegen hagyja őket, ha a döntéseik következtében a magyar háztartások rezsiköltségei elszállnak"
- írta a miniszterelnök.

Orbán Viktor bejegyzésében rögzítette: "nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát velünk fizettessék meg! Ezért tegnap Szlovákiával együtt megakadályoztunk egy olyan határozatot, ami zöld utat adott volna a Bizottság javaslatainak".

Brüsszel és szövetségesei az ukránok pártján, mi a magyarok oldalán állunk! - zárta bejegyzését a miniszterelnök.

Címkék: orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.