Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.

Orbán Viktor a videójában emlékeztetett, a magyar parlament kedden tárgyalta Európa legnagyobb adócsökkentési programját, amelyet - mint fogalmazott - "itt, Magyarországon hajtunk végre".

"Bevezetjük a háromgyerekes és a kétgyerekes édesanyák élethosszig tartó személyijövedelemadó-mentességét"
- tette hozzá.

A miniszterelnök elmondta azt is, hogy kedden a kormány kabinetülést tartott, amelyen áttekintették, hogy az időközben kirobbant vámháború, milyen hatással lehet a tervekre.

"Magyarország minden eshetőségre felkészült, nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról" - emelte ki a miniszterelnök.

Orbán Viktor kijelentette, "az édesanyák szja-kedvezményeit bevezetjük, Európa legnagyobb adócsökkentését pedig végre fogjuk hajtani, mert Magyarország meg tudja csinálni".

Címkék: orbán, vámháború

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában

2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.