Hírek
2024. December 12. 07:53, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: Zelenszkij visszautasította a karácsonyi tűzszünetre tett javaslatot

A magyar EU-elnökség végén újabb erőfeszítéseket tettünk a béke érdekében - írta az X közösségi portálon a magyar miniszterelnök szerdán.
Orbán Viktor hozzátette, "karácsonyi tűzszünetet és jelentős fogolycserét javasoltunk ma. Sajnálatos, hogy Zelenszkij ukrán elnök egyértelműen elutasította és kizárta ezt" "Mi megtettük, amit tudtunk!" - írta.
Ezt megelőzően Volodimir Zelenszkij nehezményezte, hogy a magyar kormányfő telefonon felhívta Vlagyimir Putyin orosz elnököt. Zelenszkij több közösségi oldalon azt írta: "Teljesen világos, hogy a valódi béke és a garantált biztonság eléréséhez amerikai elszántság, európai egység és minden partner elkötelezettsége szükséges az ENSZ Alapokmányának, céljainak és elveinek betartása mellett".
Hangsúlyozta: nem szabad az egység rovására saját imidzset építeni, hanem törődni kell a közös sikerrel, mert Európa egysége az, ami mindig sikert hoz. Ismét leszögezte, hogy az Oroszország által Ukrajna ellen folytatott háborúról nem szólhatnak megbeszélések Ukrajna bevonása nélkül.
"Mindannyian reméljük, hogy Orbán Viktor legalább (Bassár el-) Aszadot (a volt szíriai elnököt) nem hívja fel Moszkvában, hogy még az ő órákon át tartó előadását is meghallgassa" - jegyezte meg az ukrán államfő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.