Városlista
2025. október 20, hétfő - Vendel

Hírek

2023. Október 07. 06:00, szombat | Kék hírek
Forrás: MTI

Őrizetbe vettek egy román férfit, aki fejbe rúgott egy rendőrt Sopronban

Őrizetbe vettek egy román férfit, aki fejbe rúgott egy rendőrt Sopronban

Őrizetbe vettek egy román férfit, aki fejbe rúgott egy rendőrt Sopronban, az ügyben hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt nyomoz a Győri Regionális Nyomozó Ügyészség - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség.

A megalapozott gyanú szerint csütörtök hajnalban egy középkorú román férfi a vele szemben Sopron belvárosában intézkedő rendőr százados irányába ütött, majd egy társasház bejáratánál állva, a lépcsőről kétszer fejbe rúgta a sértettet - olvasható az ügyészség közleményében.

A rúgások következtében a rendőr - nyolc napon belül gyógyuló - arccsontzúzódást szenvedett.

Mint írták, a nyomozó ügyészség gyanúsítottként hallgatta ki a 37 éves férfit, aki tagadta a bűncselekmény elkövetését.

A kommüniké szerint a férfi által elkövetett bűncselekményt a törvény egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni.

A Központi Nyomozó Főügyészség közölte, a Győri Regionális Nyomozó Ügyészség indítványozta a férfi letartóztatását, amelyről a Győri Járásbíróság nyomozási bírája pénteken dönt.

Címkék: rendőrségi hír

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 20. 08:01, hétfő | Kék hírek

Adathalász csalók próbálják megtéveszteni az MVM ügyfeleit

Az utóbbi időszakban az MVM Next ügyfelei egyre gyakrabban találkozhattak adathalász kísérletekkel, a társaság kéri ügyfeleit, hogy fokozott figyelemmel járjanak el minden gyanús megkeresés esetén.

2025. Október 19. 09:00, vasárnap | Kék hírek

NNI: online kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy nagyszabású akció keretében

Az online térben is működő nemzetközi kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy egyedülálló akció keretében

2025. Október 13. 07:48, hétfő | Kék hírek

BRFK: milliókat csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek hazudó férfi egy kétségbeesett anyától

Mintegy 20 millió forintot csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek kiadó 53 éves férfi egy kétségbeesett anyától, a bűncselekményt kihallgatáson beismerő B. Gábort letartóztatták - közölte a a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Kék hírek

Azonnali hatállyal elbocsátottak egy beteget bántalmazó mentőst

Azonnal hatállyal megszüntette az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) annak a mentősnek a munkaviszonyát, aki brutálisan bántalmazott egy férfit kedden Heves vármegyében - közölte az OMSZ szerdán az MTI-vel.