Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2017. December 02. 18:41, szombat | Belföld
Forrás: mti

Országossá teszik az anyák háza rendszerét

Országossá teszik az anyák háza rendszerét

Országossá teszik az anyák háza rendszerét, amelynek az a lényege, hogy minél komplexebb támogatást adjon a beteg gyermekük mellett lévő szülőknek

- mondta el az M1 aktuális csatornán a budapesti Bethesda Gyermekkórház főigazgatója.

Velkey György közölte: náluk két év alatt kétszáznál több szülőt segítettek hozzá, hogy beteg gyermekével maradhasson a kórházban, hangsúlyozva, hogy a sok esetben az ország távoli részén, nehéz anyagi körülmények között élő családokat segítettek ezzel.

Pályázat révén a karcagi és a kisvárdai kórházat öt-ötmillió forinttal támogatják a rendszer bevezetésében, valamint átadják az ehhez kapcsolódó szaktudást is - ismertette a főigazgató. Az is céljuk, hogy komplex szociális támogatást nyújtva segítsenek megtalálni az összes szóba jöhető támogatást az érintetteknek - tette hozzá.

Fotó: anyakhaza.hu

Címkék: anya, beteg, gyerek, kórház

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.

2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld

Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője

A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.