Városlista
2025. július 23, szerda - Lenke

Hírek

2017. Május 28. 09:22, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Ötszáz percig olvassák a bibliát Sárospatakon

Ötszáz percig olvassák a bibliát Sárospatakon

Ötszáz perces biblia-felolvasást tartanak a sárospataki református gyülekezet tagjai vasárnap, a 10 órakor kezdődő istentisztelet után.

A reformáció ötszáz éves jubileuma alkalmából meghirdetett eseményen a helyi református közösség ötven tagja olvas fel a szentírásból - közölte az MTI-vel Mátyás Péter főgondnok.

Az istentisztelet után a gyülekezet átvonul a várudvarra, ahol megkezdik a felolvasást. A résztvevők előre megkapták az általuk tolmácsolandó igeszakaszt Fodor Ferenc lelkipásztortól.

A főgondnok elmondta: a felolvasás este fél nyolcig tart, akkor az esemény a debreceni Őrálló együttes koncertjével folytatódik a Makovecz-téren. A zenei program egy rövid időre megszakad, amikor az ifjúsági evangelizáció keretében a résztvevők meghallgatják Pál László tápiószőlősi lelkipásztor igehirdetését.

Címkék: biblia, Sárospatak

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld

Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat

Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában