Hírek
2017. December 05. 12:01, kedd |
Külföld
Forrás: M1 Ma este/hirado.hu
Óvodai támadásokkal sokkolhat az Iszlám Állam
Információk szerint megszaporodtak az Iszlám Állam terrorszervezet fenyegetései. Arra buzdítják az európai magányos dzsihadistákat, hogy az ünnepek alatt azokat a helyszíneket célozzák meg, ahol sok gyermek található.
A gyengeség jele, hogy az Iszlám Állam gyermekek elleni támadással akar sokkolni. Azt szeretnék elérni, hogy minél nagyobb hatást érjen el egy-egy merénylet, amelyet képesek végrehajtani – mondta Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő az M1 Ma este című műsorában.
Úgy vélte: mivel a karácsonyi vásárokat katonákkal, rendőrökkel és betontömbökkel is védik, ezért fel kell készülni arra, hogy a terroristák olyan célpontokat keresnek majd, amelyek kevésbé védettek. „Különösen perverz gondolat, hogy kórházak szülészeti osztályait vagy óvodákat támadjanak meg, de sajnos semmi sem lehetetlen ezeknek az embereknek a gondolkodásában” – mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld
NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb
Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére
2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld
Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát
Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -
2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.
