Hírek
2016. Szeptember 10. 06:00, szombat |
Életmód
Forrás: mti
Pollenhelyzet - a hétvégén is magas lesz a parlagfű pollenkoncentrációja
A hétvégén a parlagfű pollenkoncentrációja várhatóan továbbra is országszerte a magas-nagyon magas tartományban alakul, és magas szintet érhet el még helyenként a csalánfélék virágporának mennyisége is
- közölte az Országos Tisztifőorvosi Hivatal hivatalos Facebook-oldalán pénteken.
Mint írták, a pázsitfüvek, a kenderfélék, az üröm, a libatopfélék és az útifű pollenkoncentrációja általában alacsony, de esetenként közepes is lehet. Helyenként előfordulhat még egy-egy szem a lórom virágporából is.
A kültéri allergén gombák spóraszáma emelkedik, sokfelé elérheti a magas-nagyon magas szintet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 07:30, kedd | Életmód
GVH: megkezdte a magyar fogyasztók kompenzálását a Temu
2026. Július 20. 16:00, hétfő | Életmód
Mundruczó Kornél átvette a palicsi filmfesztivál életműdíját
2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Életmód
Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt tavaly Magyarország élőfakészlete
Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt Magyarország élőfakészlete 2025-ben: 419 055 552 köbméterről 423 012 239 köbméterre változott az Élő Környezetért Felelős Minisztérium Erdőrendezési Főosztályának tájékoztatása szerint
2026. Július 17. 17:00, péntek | Életmód
Financial Times: a korábban lehetségesnek tartottnál is sokkal nagyobb léptékű rendszerváltás zajlik Magyarországon
A Magyarországon zajló rendszerváltás messze túlhalad azon a mértéken, amelyet korábban sok magyar egyáltalán lehetségesnek tartott - áll a Financial Times csütörtöki helyzetértékelésében.

