Hírek
2025. Július 15. 07:59, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Pride: hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész
Az áprilisi demonstrációkon történtek kapcsán, kilenc szabálysértési ügyben hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész - közölte a Legfőbb Ügyészség hétfőn az MTI-vel.
Mint írták, az idén tavasszal tartott demonstrációk kapcsán a rendőrség mint szabálysértési hatóság több esetben arra a következtetésre jutott, hogy az eljárást mentelmi joggal rendelkező országgyűlési képviselővel szemben kell lefolytatni. Ezek a szabálysértési eljárások a polgári felhasználású robbanóanyaggal és pirotechnikai termékkel kapcsolatos szabálysértés, a közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése, illetve a gyülekezési joggal visszaélés miatt indultak - jegyezték meg.
Emlékeztettek rá: a szabálysértési eljárásban - ellentétben a büntetőeljárás szabályaival - az országgyűlési képviselő önként lemondhat a mentelmi jogáról. Amennyiben az országgyűlési képviselő nem mond le mentelmi jogáról, vele szemben csak akkor folytatható le a szabálysértési eljárás, ha az Országgyűlés felfüggeszti mentelmi jogát. A szabálysértési hatóság megkeresése alapján a legfőbb ügyész terjeszti elő a mentelmi jog felfüggesztésére irányuló indítványt.
Tudatták: a rendőrség előterjesztése alapján hétfőn Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész kilenc szabálysértési ügyben tett indítványt az Országgyűlés elnökénél hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztésére, akik a szabálysértési eljárásban önként nem mondtak le mentelmi jogukról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen
Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén

