Városlista
2025. július 23, szerda - Lenke

Hírek

2019. Augusztus 10. 07:21, szombat | Belföld
Forrás: police.hu

Rendőrkutya talált meg egy elszökött 9 éves a kislányt

Rendőrkutya talált meg egy elszökött 9 éves a kislányt

A 9 éves kisgyerek otthonról szökött meg.

A Tevékenység-irányítási Központba augusztus 8-án este fél kilenckor a kislány édesanyja tett bejelentést, hogy a gyereke kiszökött XI. kerületi lakásukból.

Az újbudai járőrök, a Bűnügyi Technikai Osztály Kutyavezetői Alosztály és a Bűnügyi Bevetési Osztály rendőrei azonnal keresni kezdték a gyermeket, akit Szilágyi Szilárd főtörzsőrmester Odin nevű labrador szolgálati kutyája talált meg. A kislány egy autó mögött kuporgott, és elmondta a rendőröknek, hogy a környékbeli utcákban sétált. A járőrök hazavitték a gyereket, akinek szerencsére az ijedségen kívül más baja nem esett, épségben átadták az édesanyjának.

Odin, a két és fél éves nyomkövető labrador május óta teljesít szolgálatot a Budapesti Rendőr-főkapitányság kötelékében, de már a második elkóborolt kisgyereket találta meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld

Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat

Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában