Hírek
2022. Augusztus 26. 08:58, péntek |
Helyi
Forrás: mti
Rengeteg gránátot találtak Szombathelyen
Összesen 155 darab 82 milliméteres második világháborús szovjet aknavetőgránát került elő Szombathelyen - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede csütörtökön a Facebook-oldalán.
Bejegyzésük szerint az első robbanóeszközt egy családi ház kertjében emésztőgödör ásása közben találták. Ezt követően a honvédség tűzszerészei napokig kutattak a területen fémkereső műszerek segítségével.
A földből végül kiemelt, világháborús eredetű aknavetőgránátok össztömege megközelítette az 500 kilogrammot - emelték ki.
A robbanótesteket a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították a katonák, későbbi megsemmisítésre - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:50, szombat | Sport
Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen
Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.

