Városlista
2026. július 20, hétfő - Illés

Hírek

2016. Augusztus 20. 21:22, szombat | Sport
Forrás: mti

Rio 2016 - Három magyar, 12 éremosztás és záróünnepség vasárnap

Rio 2016 - Három magyar, 12 éremosztás és záróünnepség vasárnap

A vasárnapi lesz a riói olimpia utolsó versenynapja, amelyen férfi maratonfutásban Csere Gáspár és Józsa Gábor, hegyikerékpárban pedig Parti András lesz érdekelt magyar részről.

A zárónapon 12 számban osztanak még érmet, a játékokat befejező záróünnepségre pedig karneváli hangulatot ígérnek a szervezők.

A maratonfutás magyar idő szerint 14.30 órakor rajtol el, míg a hegyikerékpárosok viadalát 17.30-tól rendezik meg.

Az olimpia utolsó napján hirdetnek győztest még a szabadfogású birkózók 65 és 97 kilogrammos súlycsoportjában, a férfiak röplabda-, kézilabda-, és kosárlabdatornáján, a ritmikus gimnasztikázók csapatversenyében, valamint ökölvívásban a női 75 kg-os, illetve a férfiak 52, 64 és +91 kg-os kategóriájában.

A záróünnepséget magyar idő szerint hétfőn hajnali egy órától rendezik, a szervezők pedig látványos show-t és valódi karneváli hangulatot ígérnek az eseményre.

Michel Temer, Brazília ideiglenes államfője nem vesz részt az ünnepségen, mivel az augusztus 5-i megnyitón a közönség kifütyülte. A ceremónián külön blokkot kap a 2020-as tokiói olimpia szervezőbizottsága, amely a tervek szerint egy nyolcperces előadásban mutatja be a játékok következő házigazdájának, Japánnak a kulturális hagyományait és technológiai vívmányait.

A záróünnepségen a Rióban három arany- és egy ezüstérmet szerző úszó, Hosszú Katinka viszi majd a magyar zászlót.

Címkék: olimpia, rio

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 20. 13:00, hétfő | Sport

Férfi kézilabda junior Eb - Aranyérmes a magyar válogatott

A magyar férfi junior kézilabda-válogatott hosszabbítás után 34-32-re legyőzte Svédországot a romániai korosztályos Európa-bajnokság vasárnapi, kolozsvári döntőjében.

2026. Július 20. 07:36, hétfő | Sport

Vb-2026 - Spanyolország másodszor is hosszabbításban lett világbajnok

Az Európa-bajnok spanyol válogatott hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a címvédő argentin csapatot vasárnap az észak-amerikai labdarúgó-világbajnokság New York-i döntőjében, így története során másodszor lett aranyérmes.

2026. Július 19. 08:36, vasárnap | Sport

Vb-2026 - Anglia a francia válogatott legyőzésével bronzérmes

Őrült meccsen nyertek az angolok.

2026. Július 18. 08:09, szombat | Sport

Premier League - Szoboszlai meghosszabbította szerződését a Liverpoollal

Szoboszlai Dominik meghosszabbította szerződését az angol labdarúgó-bajnokságban legutóbb ötödik helyezett Liverpool FC-vel.