Hírek
2021. November 23. 18:37, kedd |
Külföld
Forrás: Markovics Annamária, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Robbanások történtek egy szerbiai rakétagyárban, többen megsérültek, ketten meghaltak

Robbanások történtek egy légvédelmi rakétákat készítő gyárban Belgrád mellett kedden, ketten életüket vesztették, 16-an megsérültek - közölte a szerb belügyminisztérium.
A szerbiai közszolgálati televízió helyszíni beszámolója szerint a robbanássorozat nem sokkal 14 óra után történt a gyárban, ahol körülbelül százan tartózkodtak. A robbanás pillanatában negyvenen voltak a raktárban, ahol a detonáció történt. Hárman súlyos égési sérüléseket szenvedtek, őket kórházba szállították. További tizenhárom ember is megsérült, de állapotuk nem válságos. Néhány dolgozót még mindig keresnek.
A belügyminisztérium tájékoztatása szerint a raktárban mintegy ötszáz rakéta volt összesen 30 kilogrammnyi robbanószerrel.
Több tucat tűzoltó órákig oltotta a lángokat, a területet sűrű füst borította. Egyelőre nem lehet tudni, mi váltotta ki a robbanássorozatot.
A Nova.rs hírportál beszámolója szerint a vállalatnál 2008-ban már történt hasonló baleset, akkor hárman sérültek meg súlyosan egy robbanás következtében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa
Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.
2025. Június 05. 07:57, csütörtök | Külföld
Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra
Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Külföld
Parajd - Katasztrófavédelem: magyar szakértők segítenek a sóbányánál kialakult helyzet kezelésében
Négy szakértő indult el szerdán Romániába, hogy szakmai támogatást nyújtson a parajdi sóbányánál kialakult helyzet kezeléséhez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az MTI-vel.