Hírek
2017. Június 21. 07:20, szerda |
Külföld
Forrás: Bajnok Artúr, az MTI tudósítója jelenti:
Robbanómellényes támadót akart merényletet végrehajtani Brüsszelben
Merényletkísérlet miatt kiürítették Brüsszel főterét és a város egyik főpályaudvarát, egy robbanómellényt viselő támadót ártalmatlanítottak a helyi sajtó kedd esti jelentései szerint.
A La Libre Belgique című napilap arról számolt be, hogy szemtanúk egy "Allahu Akbar!" (Allah a leghatalmasabb) kiáltást hallottak, majd egy robbanást és lövéseket. A közelben járőröző katonák meglőtték a támadót, aki súlyosan megsebesült, de állítólag nem halt meg.
Pierre Meys, a brüsszeli tűzoltóság szóvivője megerősítette, hogy egy kisebb robbanás történt, további részleteket azonban nem közölt.
A tudósítások szerint pánik tört ki a helyiekkel és turistákkal zsúfolt környéken, ahol a rendőrök nagy erőkkel jelen vannak.
A rendőrség azt közölte, hogy a merénylőn kívül nincsenek sebesültek és "ellenőrzésük alatt tartják a helyzetet".
A helyi hatóságok tájékoztatása szerint tűzszerészeket várnak a helyszínre.
Eric Van Der Sypt, a belga szövetségi ügyészség szóvivője később bejelentette, hogy meghiúsított terrortámadásként kezelik a történteket.
Charles Michel belga kormányfő, aki Jan Jambon belügyminiszterrel a brüsszeli válságközpontból követi az eseményeket, arra kérte az embereket, hogy tegyenek eleget a rendőrség utasításainak.
A vonatközlekedést felfüggesztették a belga főváros több pályaudvarán, a metróvonalakat lezárták és a buszok sem közlekednek.
Tavaly március 22-én a belga fővárosban a Zaventem nemzetközi repülőtéren és a Maelbeek metróállomáson is terrortámadást hajtottak végre, harminckét ember halálát okozva. A robbantásos merényletek elkövetőjeként az Iszlám Állam terrorszervezet jelentkezett. Belgiumban még mindig hármas, azaz "súlyos" fokozaton tartják a terrorkészültségi szintet. Ez azt jelenti, hogy a fenyegetés jelentős, "lehetséges és valószínű" terrortámadás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet
Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.
2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld
Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel
Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.
